Καλωσόρισμα Διευθυντή

Καλώς ήρθατε!

Είτε επισκέπτεστε την ιστοσελίδα του Εσπερινού Επαγγελματικού Λυκείου Κορίνθου για πρώτη φορά είτε είστε συχνός επισκέπτης, σας καλωσορίζουμε.

Έχουμε κάνει προσπάθεια ο ιστότοπος να συλλάβει όχι μόνο την έκταση και την ποιότητα της εκπαιδευτικής διαδικασίας που το σχολείο μας προσφέρει, αλλά και το εκπληκτικά ζεστό, φιλικό, ασφαλές περιβάλλον που υπάρχει εδώ.
Οι μαθητές μας είναι εργαζόμενοι που σπουδάζουν αποκτώντας γνώσεις. Βελτιώνουν τα προσωπικά τους προφίλ έτσι ώστε να γίνουν ισχυροί και ενεργοί πολίτες στον κόσμο του 21ου αιώνα.

Οι καθηγητές είναι πλήρως προετοιμασμένοι για να διδάξουν και να στηρίξουν τους μαθητές σε αυτή τη διαδικασία. Αυτό απαιτεί μια διαρκή καθημερινή προσπάθεια από όλους μας.

Σας προσκαλούμε να μας επισκεφτείτε, να μιλήστε με τον διευθυντή, να μάθετε για τις ειδικότητες που σας ενδιαφέρουν και να δείτε μόνοι σας τι είναι το σχολείο μας.

Με εκτίμηση,

Βασίλειος Σκλήρης

Please publish modules in offcanvas position.